Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony rejon  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeśli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz nauczyć się zaznaczać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże zanim rozpoczniesz kupowanie i testowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Wypróbuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo lepszy rezultat osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Kolor

Jednym z istotniejszych błędów w kwestii makijażu jest używanie podkładu o niedopasowanej do cery barwie. Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy szczególną wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli wszelako już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest próbować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

https://www.makijaz.info.pl/trening-wima-hofa-cwiczenia-pompki-i-plan-treningu/