Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z rejonu Morza Śródziemnego. Teraz jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako flora lecznicza. W których sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim ujmujące kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, a także ci, którym życie utrudniają przykre skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do dań z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają również przepisy na zupy oraz potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.